Blog

Żeglarskie ciekawostki

Dziewczyną marynarza być...

Dziewczyną marynarza być...

Prostota, uniwersalizm, elegancja, podszyte  marzeniami o morskich przygodach i marynarzach. Tak w kilku słowach można scharakteryzować styl marynarski.  Co sprawia, od lat jest  on jednym z wiodących trendów na wybiegach mody w kolekcjach wiosna lato i cieszy się niegasnącym zainteresowaniem zarówno dojrzałych Panie jak i młodych dziewczyn? Przekonajmy się! 

Kolorystyka: 
Granat, biel i czerwień oraz czerń. To kolory nieodzowne dla stylizacji marynarskich. Wyraźny elegancki kontrast zwraca uwagę. Biel nadaje świerzości, a w połączeniu z głębokim granatem elegancji. Czerwień obecna najczęściej w dodatkach dopełnia całości. Oto recepta na prostą, lecz efektowną stylizację. Obecnie pojawiają się różne wariacje dodające do tego zestawu inne kolory, np. Ostrą intenwysną żółć. To propozycja dla odważniejszych Pań lubiących eksperymenty.

Wzory: 
Paski paski i.... paski! Wąskie, szerokie, najcześciej poziome. To one są podstawą kolekcji marynarskich. Skąd się wzięły? Aż trudno uwierzyć, że paski w modzie pojawiły się już w 1846r. I to za sprawą nie projektanta mody a.. królowej Wiktorii, która zauroczona paskami na mundurach marynrzy postanowiła wykorzystać ten wzrór w ubrankach małego księcia. Świat od razu pokochał paseczki. Od XIX wieku nieustannie goszczą w kolekcjach wielkich projektantów. Nosili je między innymi Coco Chanell, Brigitte Bardot, Marylin Monroe a nawet Pablo Picasso. Wiele pań obawia się, że poziome paski „pogrubiają” optycznie sylwetkę. Moda marynarska oferuje jednak nieskończenie wiele fasonów, w których paski wręcz modelują sylwetkę, każdy znajdzie coś dla siebie. Coraz częściej pojawiają sie również połączenia pasków pionowych i poziomych. Nie może zabraknąć  motywów żeglarskich takich jak kotwice, koła sterowe, róże wiatrów czy żaglówki. Mogą one przyjmować formę nadruku na materiale lub pojawiać się w dodatkach. 

Prostota i uniwersalność: 
To kobiety kochają w tym stylu. Jest skromny, nie lubi przesady, dzięki temu zyskuje na elegancji. Unika się łączenia pasków z innymi motywami np. florystycznymi czy geometrycznymi.  Styl marynarski kojarzony jest często z wakacjami, zwłaszcza tymi nad morzem. Zestaw barw powoduje, że stylizacje wyglądają elegacko mimo luźnych i wygodnych fasonów. Możemy go nosić w wersji sportowej, na randkę, czy na spotkanie biznesowe. Stanowi solidną bazę, której charakter bardzo łatwo możemy zmieniać odpowiednimi dodatkami.  Mając w szafie kilka ubrań w stylu marynarskim jesteśmy w stanie stworzyć wiele zestawów, bo ubrania te będą do siebie pasowac w różnych kombinacjach, codziennie można wyglądać inaczej. To duża zaleta, zwłaszcza dla Pań (do których i ja się zaliczam), które stają rano przed otwrtą szafą pełną ubrań z myślą „znowu nie mam sie w co ubrać” 

Dodatki: 
Podstawowym i moim zdaniem najelegantszym zestawem jest sukienka w białogranatowe paski, czerwona torebka czerwone szpilki i oczywiście usta pomalowane czerwoną szminką! Istnieje wiele innych możliwości. Do kreacji w stylu marynarskim można nosić zarówno baleriny, koturny, espadryle czy trampki. Torby często mają motywy żeglarskie. Ciekawym akcentem jest również biżuteria z takimi motywami. Coraz częściej wykorzystuje się motyw lin i splotów żeglarskich. Poniżej kolekcja biżuterii żeglarskiej stworzona przez Dziewczyny na Fali! Już niedługo będzie można nabyć te cuda na akcji crowdfundingowej na portalu Polak Potrafi. Szczegóły wkrótce! 

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.