Menu

Co jest najważniejsze przy wyborze ubranek dla niemowlęcia?

Kwiecień 24, 2017 - dom
Co jest najważniejsze przy wyborze ubranek dla niemowlęcia?

Wybieranie pierwszych ubranek dla naszego nowo narodzonego dziecka wiąże się z wielkimi emocjami i ekscytacją. Jest to coś co robimy po raz pierwszy i to dla najważniejszej osoby w naszym życiu.

Wiele osób decyduje się na zrobienie zakupów odzieżowych dla niemowlęcia jeszcze w czasie ciąży. Jest to doskonała praktyka, gdyż możemy na spokojnie i rozważnie dokonać zakupów, a także rozkoszować się oczekiwaniem na dziecko. Zatem jakimi zasadami kierować się, żeby nie przepłacić i jednocześnie kupić odpowiednią odzież? Co jest najważniejsze w ubrankach dla maluchów?

Po pierwsze: jakość
Ubranka dla niemowląt są czymś do czego przyszli rodzice muszą przyłożyć dużą wagę. Jest to tkanina, która ma bezpośredni kontakt ze skórą naszego dziecka, tak więc należy upewnić się, że jest to materiał najwyższej jakości, na który przede wszystkim nasz niemowlak nie jest uczulony. Nie da się ukryć, że nawet drobna wysypka na ciele niemowlęcia jest stresującym przeżyciem, szczególnie dla młodych rodziców, niemających doświadczenia w opiece nad dzieckiem.

Spore grono osób obiera metkę z napisem „bawełna 100%” jako wystarczającą gwarancję jakości ubranek. Oczywiście ubrania wykonane z naturalnych materiałów będą znacznie lepsze i zdrowsze od sztucznych i poliestrowych rzeczy, jednak warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje bawełny. Ta podstawowa, czyli najtańsza przemysłowa, zabezpieczana jest środkami przeciwgrzybicznymi w trakcie wzrostu a sama roślina nawożona jest sztucznymi substancjami. Następnie zebrana bawełna oczyszczana jest za pomocą silnych środków chemicznych. Na tym nie kończy się użycie chemikaliów. Wszelkie kolory na tkaninach czy drukowanie napisów nie może odbyć się bez rozmaitych środków, których ilość użyta podczas produkcji może wynieść nawet kilka tysięcy. Najlepiej zatem wybierać bawełnę organiczną, w naturalnych kolorach, zyskamy w ten sposób pewność, że nasza pociecha nie będzie narażona na jakiekolwiek konsekwencje uczulenia.

Gust kształtuje się już od najmłodszych lat
Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ważne jest otoczenie naszego dziecka i jaki wpływ wywiera ono na gust i preferencje. Ubranka dla niemowląt, zabawki, meble i dodatki do pokojów dziecięcych występują zwykle w nasyconych barwach i różnych połączeniach kolorów. Zbyt wielka ilość bodźców może sprawić, że nasze dziecko będzie miało w przyszłości problem z koncentracją. Dlatego należy unikać nadmiernej ilości krzykliwych kolorów, wybrać tzw. bazę i ewentualnie dobrać kolorowe detale.

Koniec różu i błękitu
W ostatnich latach coraz więcej rodziców poszukuje alternatywy dla sztywnego podziału kolorystycznego na chłopców i dziewczynki. Coraz częściej wybiera się ubranka dla niemowląt w uniwersalnych kolorach bardziej zbliżonych do ubrań starszych dzieci. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala nam na ponowne użycie tych samych ubrań bez względu na płeć kolejnego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *