Menu

Powody dla których warto podjąć współpracę z doradcą kredytowym

Styczeń 30, 2017 - biznes
Powody dla których warto podjąć współpracę z doradcą kredytowym

Rynek usług bankowych proponuje klientom coraz to nowe oferty kredytowe, które dla osób nieobeznanych na pierwszy rzut oka wydają się nader korzystne, jednak zagłębiając się w szczegółowe warunki umowy, można się bardzo rozczarować. Zdarza się, że, opłaty prowizyjne i marże, znacznie podwyższają koszty uzyskania kredytu, informacja od pracowników banku tylko o korzystnym oprocentowaniu bez podania wiadomości o ukrytych kosztach, może kredytobiorcę niemile rozczarować.

 

Podpisując umowę z bankiem, niestety klienci niezbyt dokładnie wczytują się w jej treść, kolejne punkty umowy stają się niezrozumiałe, a klient, nie chcąc  narazić się na śmieszność, nie pyta o ich znaczenie, prowadzi to do irytacji i późniejszych kłopotów.

Można uniknąć nieporozumień, zadłużenia wyższego niż przewidywano, wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który dostrzeże w umowie wszystkie mankamenty, a na to, co jest napisane drobnym druczkiem, zwróci uwagę w pierwszej kolejności. Zastanawiając się nad udaniem się po wsparcie do takiej osoby warto wiedzieć, czym tak naprawdę zajmuje się doradca kredytowy i jak może pomóc.

Samodzielne ubieganie się o kredyt, kompletowanie wszystkich koniecznych dokumentów, których ciągle się okazuje za mało, oraz zawiłość procedur, może przyprawić o ból głowy i niepotrzebny stres, łatwiej wesprzeć się wiedzą profesjonalisty, który przeprowadzi bezboleśnie każdego potencjalnego kredytobiorcę przez cały ten proces. Doradca kredytowy bazuje na ciągle pogłębianej i aktualizowanej wiedzy o produktach bankowych, w przypadku kredytu hipotecznego, który zaciągany jest na dużą kwotę i na wiele lat, dogłębna analiza każdego przypadku jest podstawą bezpiecznego zadłużenia.

Istotną sprawą przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest:

W momencie uzyskania od klienta takich informacji, doradca kredytowy, dokona szczegółowej analizy jego sytuacji finansowej i przedstawi kilka najkorzystniejszych ofert dostępnych w tym czasie na rynku finansowym. Doradca pomaga wybrać najlepszą propozycję dostosowaną do aktualnych możliwości finansowych danej osoby. Korzystając z takiej formy pomocy, klient może liczyć na przedstawienie przez doradcę dobrego planu działania, czyli takiego sposobu kompletowania dokumentacji, którą trzeba dostarczyć do banku, aby do jednej sprawy nie podchodzić dwa razy.

Doradca kredytowy działający na rynku od dłuższego czasu, posiada rozległe kontakty i znajomości, dzięki którym może pertraktować z bankiem nad korzystniejszymi warunkami umowy dla danej osoby.

Co może doradca kredytowy wynegocjować z bankiem na rzecz kredytobiorcy?

Doradca kredytowy śledząc, na co dzień, warunki udzielania przez dane banki kredytów gotówkowych czy hipotecznych, posiada rozeznanie, jakie ustępstwa może od danej placówki bankowej uzyskać. Zawarcie współpracy z doradcą, nie musi zostać zakończone w momencie otrzymania przez klienta oczekiwanych kwot kredytu, wsparcie ze strony takiego opiekuna finansów danej osoby może skutkować dalszą współpracą:

Dzięki profesjonalnemu doradztwu, kredytobiorca nie jest pozostawiony sam sobie, sama świadomość, że w chwili utraty pracy czy zachorowania, może liczyć na pomoc ze strony doradcy, któremu zależy na pozytywnym rozwiązaniu problemu, jest ogromną pomocą, która czasami ratuje sytuację całej rodziny. Zaleganie z płatnościami, może skończyć się przejęciem na przykład mieszkania przez bank, jednak w momencie, gdy kredyt hipoteczny był zaciągany przy udziale doradcy kredytowego, znającego bieżącą historię finansową danej osoby, może ustrzec kredytobiorcę przed tym nieszczęściem.

Doradca kredytowy może podjąć szybkie kroki w celu załagodzenia konfliktu interesów i pomóc polubownie rozstrzygnąć problem. Mając na uwadze wszystkie aspekty pracy doradcy kredytowego, pojawia się istotna kwestia a mianowicie jego cechy osobowościowe, które nie są bez znaczenia nie tylko w kontaktach z klientem, ale także podczas negocjacji z bankiem. Życzliwe podejście do każdego człowieka, zrozumienie jego potrzeb i problemów, komunikatywność i podejście dyplomatyczne podczas rozmów z bankiem, odgrywa ogromną rolę podczas podejmowania ważnych dla klienta decyzji finansowych i życiowych.

 

Więcej informacji
Publikację przygotował Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal – kredyty to nasza specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *