Opis

Jesteśmy grupą ośmiu zapalonych żeglarek, związanych z Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz z Akademickim Klubem Żeglarskim AGH. Żeglujemy razem już od kilku dobrych lat. Po organizacji I edycji Damskiego Rejsu pragniemy dalej popularyzować kobiece żeglarstwo. W tym roku chcemy poszerzyć naszą flotę o drugą łódkę oraz zaprosić na pokład kobiety, które jeszcze nie miały okazji zapoznać się z żeglarstwem. W drugiej edycji Damskiego Rejsu planujemy jesienią obrać kurs na Teneryfę oraz spróbować naszych sił na Oceanie Atlantyckim.

Chcemy promować ideę kobiecego żeglarstwa. Naszym celem jest pokazanie kobietom, że każda z nas może spróbować swoich sił w tym sporcie i nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na inne oblicze pań ze środowisk naukowych i sposób spędzania wolnego czasu poza uczelnią.

Wierzymy, że rejs ten umożliwi nam poznanie nowych kultur, sprawdzenie siebie w trudnych warunkach, pokonanie swoich ograniczeń, a przede wszystkim przeżycie przygody!

Poza samym rejsem, chcąc propagować żeglarstwo jako sport także dla kobiet, planujemy organizację warsztatów żeglarskich dla studentek i doktorantek wszystkich uczelni. Odbędą się na łódkach typu omega na Zalewie Bagry w Krakowie oraz Zalewie Zegrzyńskim w Warszawie.