Załoga - Edycja 2

Katarzyna Pawełczyk

Katarzyna Pawełczyk

KAPITAN

23 lata. Żeglarską przygodę rozpoczęła wraz z rozpoczęciem studiów na AGH i od razu pokochała wiatr we włosach i uroki żeglarskiego życia. Jachtowy Sternik Morski z apetytem na Kapitana Jachtowego. Pływa głównie po morzach, choć uwielbia powracać na jeziora. Na co dzień pracuje jako trener rozwoju osobistego i umiejętności miękkich oraz kończy studia magisterskie. Lubi się uśmiechać, kawę z cynamonem i ciepło. Kiedy jednak poczuje pod stopami pokład, wszelkie wygody przestają mieć znaczenie. W sierpniu 2015 zrealizowała jedno ze swoich wielkich żeglarskich marzeń – popłynęła na Spitsbergen. W planach North West Passage, Grenlandia i wyspy Oceanii.

Gosia Sokolowicz

Gosia Sokolowicz

KAPITAN

42 lata, od liceum stawiała pierwsze kroki by poznać Polskę a potem dzięki studiom i pracy pognało ją w daleki świat. Podróżuje, wędruje po górach, żegluje ..... W skrócie pokochała przestrzeń tą na morzach i w górach. Po każdym rejsie potwierdza się, że kocha morze i że to jej żywioł, w szczególności Bałtyk. Czy daleko czy blisko chodzi o to aby poznać, poczuć to co za rogiem kryje świat. Żeglarstwo to sposób na przemieszczanie się z jednego cudownego miejsca w drugie. To pasja i moja praca, która daje mi radość poznawania drogi i siebie. Jej marzenia i cele - za każdym spełnionym są kolejne .....

Kamila Rzepka

Kamila Rzepka

OFICER

25 lat. Pierwsze żeglarskie szlify zdobywała w liceum i wtedy też zrobiła patent Żeglarza Jachtowego. Jednak dopiero w czasie studiów na nowo obudziła się w niej żeglarska pasja. Od tej pory stara się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby wyruszyć w rejs. Marzy jej się morski rejs u wybrzeży Islandii. jedno z żeglarskich marzeń zostało zrealizowane - zdobyła uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego. Absolwentka Inżynierii Środowiska na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. Poza żeglarstwem jej największą pasją są podróże - te małe i te duże.

Anna Kweclich

Anna Kweclich

OFICER

24 lata. Swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczęła w wieku 18 lat i od razu je pokochała. Obecnie jachtowy sternik morski. Pływa kiedy tylko nadarzy się okazja, a każdy rejs kończy snując plany na kolejny. Żegluje po jeziorach i morzach ale marzy jej się podbój Oceanu Atlantyckiego. Na co dzień studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przyszła projektantka wnętrz. Zafascynowana szeroko pojętą sztuką, designem, muzyką klasyczną i baletem. Miłośniczka zwierząt, zwłaszcza kotów. Optymistka, zawsze chętna do realizacji szalonych pomysłów.

Anna Popiołek

Anna Popiołek

OFICER

22 lat. Żeglarka z krwi i kości, najchętniej zamieszkałaby na łódce, a w głowie wciąż lecą jej szanty. Przygodę z żeglarstwem zaczęła w 2009 roku kiedy tata wysłał ją na szkolenie na patent żeglarza jachtowego na Mazurach. Pojechała i wpadła po uszy, od tego czasu Mazury to jej drugi dom, z wszystkich rejsów zebrało się ponad 17 tygodni spędzonych w ciasnych Sasankach 660. Od paru lat zapuszcza się na wody morskie i  w te wakacje zdobyła uprawnienia Jachtowego Sternika Morskiego. Na co dzień studentka Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej z ogromną pasją do podróżowania. Prócz mórz i jezior kocha góry, sporty zimowe i język francuski. Gdy obowiązki trzymają ją w Krakowie planuje swoją wielką podróż dookoła świata. Znajomi mówią o niej "zawsze uśmiechnięta".

Ula Firlit

Ula Firlit

OFICER

21 lat. Zarażona pasją do żeglarstwa przez rodziców. Pływa od dziecka, jednak patent Żeglarza Jachtowego posiada dopiero od 3 lat. Mimo że Krakowianka, to stara się być na Mazurach w każde wakacje. Do tej pory lubowała w wodach śródlądowych jednak nadszedł czas, aby wyruszyć na podbój mórz. Na suchym lądzie dumna studentka kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyka. Poza żeglowaniem uwielbia podróżować, czytać co jej w ręce wpadnie oraz spać, gdy tylko nadarzy się okazja.

Marta Byrska

Marta Byrska

OFICER

32 lata. Odkąd pamięta zawsze marzyła o żeglowaniu. Pływała od dawna, ale dopiero po przepłynięciu wielu mil stwierdziła, że patent jednak może się przydać. Obecnie Jachtowy Sternik Morski, pływa przede wszystkim po morzach i bardzo żałuje, że jej rodzinne Katowice nie mają dostępu do morza. Obecnie pracuje jako inżynier ds. Analiz i testów oprogramowania, a po godzinach fotografuje. Jeśli nie pływa, to można ją spotkać w górach. Najbardziej pragnie wrócić na Spitsbergen oraz przepłynąć North West Passage.

Olivia Kruszyna

Olivia Kruszyna

OFICER

24 lata. Żeglarstwo poznała już w gimnazjum, ale dopiero na studiach wciągnęła się na całego. Co jakiś czas odrywa się od rzeczywistości wypływając na morze i nie wyobraża sobie wakacji bez Mazur. Studentka kierunku Ceramika na Akademii Górniczo-Hutniczej. Uwielbia szaleć w kuchni, zwłaszcza gotować dla znajomych. Kocha podróżować, a miejscem do którego zawsze najchętniej wraca jest Hiszpania.

 

Iga Kuśnieruk

Iga Kuśnieruk

23 lata. Związana z żeglarstwem odkąd poszła na pierwszy trening Optimistów w wieku 8 lat. Śmigała 8 lat na Optimiście i Laserze 4.7 trenując pod okiem taty w rodzinnym mieście - Kamieniu Pomorskim oraz startując w przeróżnych regatach na terenie całego kraju. Od wakacji 2015 roku jest Jachtowym Sternikiem Morskim. Póki co największym żeglarskim przeżyciem było przepłynięcie szalonego Morza Północnego z Edynburga do Bergen razem z Akademickim Klubem Żeglarskim AGH. Codzienność spędza na Wydziale Energetyki i Paliw na kierunku Technologia Chemiczna. Oprócz żeglarstwa jej fascynacją jest śpiewanie i ogólnie pojęta muzyka. Występowała nawet w spektaklu w poznańskiej operze. Szalona, nieokiełznana, straszna gaduła, radości nigdy jej nie brakuje. Kolejna osoba w ekipie, której natura poskąpiła wzrostu, za to dostała podwójną ilość charakterku.

Monika Brózda

Monika Brózda

ZAŁOGA

24 lata. W tym roku skończyła studia na kierunku Produkcja medialna. Jest pozytywnie nastawiona do świata, a wszelkie niepowodzenia zwala na los, który jak uważa jest już nam zapisany. Trochę niezdarna, ale odważna buja w obłokach. Uwielbia się śmiać, ale sama nie potrafi opowiadać kawałów. Do szczęścia potrzebne jest jej słońce i dobra muzyka. Aktualnie składa 1000 żurawi, żeby spełnić kolejne marzenie, bo marzenie o wybraniu jej do wyprawy już się spełniło. Nie mam= doświadczenia żeglarskiego, dlatego nie może się doczekać pierwszego dnia na wodzie.

Katarzyna Fryźlewicz

Katarzyna Fryźlewicz

ZAŁOGA

26 lat. Socjolog, sangwinik, pogodna i uśmiechnięta dziewczyna. Nie lubi nudy, stereotypów ani korków na mieście, kiedy już i tak spóźniona wybiega z domu. Uwielbia za to świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, promienie słońca na twarzy oraz rzucanie się na głęboką wodę bez koła ratunkowego. W życiu zawodowym prawie codziennie przeżywa 10. stopniowy sztorm w skali Beauforta, ale ponieważ szklankę zawsze widzi do połowy pełną, śmieje się, że duża ilość wody, pozwala jej gasić jeszcze większe pożary. W życiu prywatnym ceni sobie samodzielne stanie za sterem i obieranie coraz to nowych kierunków. Jako miłośniczka przygód i przechyłów, wprost nie może doczekać się rejsu, nowych, fantastycznych ludzi i wrażeń.

Monika Kul

Monika Kul

ZAŁOGA

25 lat. Na pierwszy mazurski rejs pojechała z 9 Harcerską Drużyną Wodną "Konie Morskie", posiada zakurzony Patent Żeglarza Jachtowego i ogromny apetyt na przygodę życia. Na co dzień pracoholik z milionem pomysłów na minutę, Ratownik medyczny kochający pracą z dziećmi. Ukojenie znajduję przy kubku kawy, ognisku z gitarą i na górskim szlaku. Fanka Comy, Przystanku Woodstock i dobrej zabawy.

Marlena Pardel-Nowakowska

Marlena Pardel-Nowakowska

ZAŁOGA

34 lata. Uwielbia wodę i wszystko co z nią związane, więc gdy tylko jest okazja wybrać się na kajak, łódki, windsurfing, spróbować swoich sił na kitesurfingu czy zwyczajnie popływać bez sprzętu, zawsze z radością korzysta z takiej możliwości. Myśl o żeglowaniu towarzyszy jej od dawna, dlatego kiedy pojawiła się szansa wzięcia udziału w warsztatach i rejsie, nie miała wątpliwości, że to ten moment. II rejs Dziewczyn na Fali jest jej pierwszym rejsem, a zarazem początkiem nowego „rozdziału” – tego pod żaglami, z którymi ma zamiar zaprzyjaźnić się na stałe. Artystka i projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Interesuje się również zagadnieniami z zakresu antropologii kultury. Innymi jej pasjami są: podróże, muzyka, książki oraz wszelkie formy ruchu m.in.: rower, narty, wędrówki po górach.

Dominika Krzemieniecka

Dominika Krzemieniecka

ZAŁOGA

Ma 22 lata, a rzeczy, które lubi jest siedem razy więcej. Uwielbia filmy Sorrentino, Oslo, małe wioski, przytulne kawiarnie, wieczorki taneczne i muzykę na swoich playlistach. Dużo radości daje jej poznawanie nowych ludzi i ich historii, a także podejmowanie wyzwań – choć nigdy nie żeglowała, to powiedziała sobie „Zrobisz to!” i oto jest! Jako sangwinik bierze życie z całym dobrodziejstwem inwentarza, cały czas otwierając nowe drzwi… a teraz stawiając żagle. Kiedy jest na lądzie (czyli cały czas), pracuje w agencji kreatywnej Kava Studio oraz w Kolektywie Gruba, będąc jednocześnie pilną studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Magda Łukasz

Magda Łukasz

ZAŁOGA

Ma 28 lat oraz skończyła projektowanie graficzne katowickiej akademii sztuk pięknych. Jest założycielką i pomysłodawczynią stowarzyszenia Gruba - kolektyw ludzi kreatywnych ze Śląska, oprócz tego współtworzy studio kreatywne Kava i Wionek Woniaczka. Jak była mała to chciała zostać gwiazdą disco polo, ale zamiast mikrofonu w ręce trzyma teraz kredki. Marzeń ma około mnóstwa, a ciągle jeszcze ich przybywa. Marzy sobie też o tym by doba była z gumy i zawsze był czas na robienie jakiś przygód i tym by zakupy się robiły same. Lubi poniedziałki, gotować z niczego, chodzić i jarać się światem i tym jak pachnie, hiszpańskie kino, fitness, wrotki, wcześnie rano wstawać i przegotowaną wodę bo jest słodsza

Antonina Zygmunt-Płoskońska

Antonina Zygmunt-Płoskońska

ZAŁOGA

Architekt po Politechnice Krakowskiej, obecnie pełnoetatowa mama, wiecznie poszukująca nowych wrażeń, niespokojna dusza, szalona i otwarta gaduła. Uwielbia ludzi, zwiedzanie nowych miejsc, taniec, dobre książki i ciekawe filmy a także nowe doznania kulinarne.  Najszczęśliwsza jest nad morzem, kiedy czuje wiatr we włosach i może leżąc na piasku gapić się w niebo. Miłość do wody zna tylko od strony pływania wpław, które to jest ulubionym sposobem spędzania czasu wolnego na każdych wakacjach. Niezwykle podekscytowana swoim pierwszym w życiu rejsem!